Přečtěte si o nás

1.10.2016

Aktuálně ze ZT Jilemnice

Zásobování teplem ve městě Jilemnice a jeho rozvoj

Za poslední dobu byla vznesena řada dotazů na téma budoucnost zásobování teplem na sídlišti Spořilov. Proto přinášíme aktuální informace a odpovědi - VÍCE ZDE.


14.03.2016

Energetická budoucnost pro Jilemnici

Zásobování teplem ve městě Jilemnice a jeho rozvoj

Příspěvek pana inženýra Stanislava Kučery, přednesený na konferenci “Udržitelný urbanismus města a bydlení na sídlištích: strategie pro menší města”, která se konala 9. – 10.3.2016 ve Společenském domě Jilm v Jilemnici - VÍCE ZDE.


21.3.2014

Tisková zpráva

Díky mírné zimě domácnosti ušetřily tisíce korun

Jilemnice – Kvůli nadprůměrně vysokým teplotám v loňské zimě výrazně klesla spotřeba tepelné energie, díky čemuž jilemnické domácnosti ušetřily až tisíce korun. To jsou poslední informace ze zpracovaných průběžných kalkulací městské společnosti Zásobování teplem Jilemnice.

V tuto chvíli je zatím předčasné hodnotit celý rok 2014, protože nižší dodávky tepla mohou být vykompenzovány například nadprůměrně chladnými podzimními nebo zimními měsíci. Ceny tepelné energie jsou kalkulovány vždy pro daný kalendářní rok, a pokles prodejů v jednom roce tedy není možné kompenzovat nárůstem ceny v roce následujícím,“ vysvětluje jednatel společnosti Zásobování teplem Jilemnice Jaroslav Šimůnek.

Lidem se při mírné zimě přechod na kotle nevyplatí
V poslední době hojně komunikovaný trend přecházení domácností na vlastní kotle se však letos nevyplatil. „Prodejci kotlů komunikují obrovské částky, které domácnosti ušetří při přechodu na vlastní kotle. Vynechávají však z nákladů jednorázovou částku za pořízení kotle, která se postupně rozpouští v nákladech. Při započtení této částky jsou průměrné ceny z centrálního zásobování teplem tedy mnohem nižší,“ vysvětluje Jaroslav Šimůnek a dodává: „O to nižší náklady má domácnost, když je mírná zima. Město podporuje centrální zásobování teplem svých občanů, takže náklady budou opravdu jen v protopené částce, ale při vlastní kotelně se udržovací částka a pořizovací částka nesníží.“

Snížení nákladů měla na svědomí teplá zima i zateplování domů
Topné období od loňského září do letošního března bylo klimaticky minimálně o desetinu teplejší, než je dlouhodobý dvacetiletý průměr. Letošní březen byl podle České hydrometeorologického ústavu nejteplejší za posledních 50 let. Na nižší spotřebě tepla domácností se ale projevilo také to, že lidé zateplují domy, a s naž í se tak snížit náklady na vytápění. 

V roce 2013 došlo k  poklesu prodeje tepelné energie například i na sídlišti Spořilov. Důvodem poklesu byl především teplotně nadprůměrný závěr roku 2013, ale také úsporná opatření ze strany odběratelů. I v roce 2014 bude pokles prodeje tepelné energie pokračovat, a to vlivem extrémně teplého prvního čtvrtletí roku a plánovaného zateplení domů. Pokles prodeje tepelné energie město kompenzuje napojováním dalších subjektů jako například připravovaným projektem napojení budovy gymnázia. Ceny chce pro své obyvatele udržet na nízké úrovni,“ uvedl vedoucí Odboru rozvoje a místního hospodářství Martin Šnorbert.

HOT-LINE Pohotovost a hlášení poruch
volejte:
733 604 088
725 551 715

Aktuální stav
V současné době není hlášená žádná porucha.
Dochází k plynulému zásobování odběratelů.
Nejčastější dotazy
Kdy začíná topná sezóna?
Pravidla vytápění se řídí platnou legislativou (Vyhláška č. 194/2007 Sb.). Další informace se dozvíte zde.
  • EKOLOGIE – udržení čistoty ovzduší ve městě
  • KOMFORT – teplo bez starostí
  • ÚSPORY – stabilní cena
    tepla